Pôžičky zo Slovenskej sporiteľne

V súčasnosti má každý možnosť zobrať si úrok zo skutočne nízkym úrokom. Úrokové sadzby sú na najnižšej úrovni, ale to by sa už v priebehu niekoľkých mesiacov malo zmeniť. Veľa ľudí súčasné nízke úroky využíva na refinancovanie hypotekárneho úveru, a prenáša si ho často do inej banky, a často aj navyšuje. Nie vždy sa refinancovanie úveru v Slovenskej sporiteľni musí oplatiť.

Najmä ak ste klient s dobrou bonitou, je dobré požiadať vašu banku o prehodnotenie výšky úroku na vašom existujúcej hypotéke, alebo pôžičke. Vzhľadom na veľkú konkurenciu, j predpoklad, že vaša súčasná banka vám vyhovie. Máte tiež možnosť sa obrátiť na vášho finančného poradcu, ktorý vám môže ponúknuť ponuku iných bánk, ktoré sú v porovnaní zo Slovenskou sporiteľnou oveľa výhodnejšie.

Predčasné splatenie hypoúveru, alebo pôžičky môže byť vo vašej súčasnej banke potrebné vopred oznámiť. Niektoré banky povolia predčasné splatenie hypotéky len v prípade, že skončí fixácia úrokovej sadzby, iné to však povoliť môžu.

Nevýhodou je časová a administratívna náročnosť, taktiež sa musíte dohodnúť s bankou na predčasnom splatení a nie každá to umožňuje v ľubovoľný čas. Využite úverovú kalkulačku od SLSP.

Pri predčasnom splatení si banky môžu účtovať poplatky, alebo zmluvné pokuty. Výška je zvyčajne určité percento z nesplatenej istiny hypotéky či pôžičky.

Ak sa rozhodnete pre pôžičku v Slovenskej sporiteľni, dôkladne si prepočítajte, či je skutočne tak výhodná, ako sa na prvý pohľad môže zdať.